Terapia skojarzona - FizjoPet - Centrum Rehabilitacji Zwierząt

Terapia skojarzona

TERAPIA SKOJARZONA

Terapia skojarzona wykorzystuje głowicę ultradźwiękową, która pełni jednoczesną rolę elektrody pobudzającej i źródła ultradźwięków.

Nasz aparat umożliwia przeprowadzanie terapii:

  • ultradźwięki i prądy o niskiej częstotliwości – efekt rozluźnienia mięśni; ta forma terapii jest właściwa do leczenia miejscowej hipertonii mięśniowej, ataksji włókien mięśniowych i leczenia punktów wyzwalania reakcji na ból (punkty spustowe) w mięśniach powierzchniowych,
  • ultradźwięki i modulowane amplitudowo prądy o średniej częstotliwości – za ich pomocą można oddziaływać na zmiany odruchowe w mięśniach położonych w głębszej strukturze ciała, jak i na mięśnie powierzchniowe. Dzięki tej metodzie uzyskujemy efekt rozluźnienia. Wybierając ultradźwięki ciągłe lub impulsowe, możemy odpowiednio wytwarzać ciepło w tkankach lub nie wytwarzać, gdy są do tego przeciwwskazania.
  • ultradźwięki i TENS – ta metoda nastawiona jest na osiągnięcie efektu analgetycznego, nie tylko jak w opisanych powyżej dwóch metodach terapii łączonej w miejscach zmian odruchowych (rozluźnienie mięśni i oddziaływanie na punkty spustowe), ale także w przypadku bólów innego pochodzenia. Zastosowanie w celu uśmierzania bólów miejscowych, pourazowych (po przejściu stanu ostrego, tzn. po ok. 24-36 godzinach) i nerwobólów.