Regulamin bieżni wodnej - FizjoPet - Centrum Rehabilitacji Zwierząt

Regulamin bieżni wodnej

REGULAMIN KORZYSTANIA Z BIEŻNI WODNEJ

CENTRUM REHABILITACJI ZWIERZĄT FIZJOPET

 1. Niniejszy regulamin jest uzupełnieniem Regulaminu Ogólnego Centrum Rehabilitacji Zwierząt FIZJOPET.
 2. Z zabiegów w bieżni wodnej nie mogą korzystać zwierzęta cierpiące z powodu biegunki, gorączki, wymiotów, nietrzymania moczu lub kału (bez majtek basenowych), chorób skórnych, posiadające rany lub będące nosicielami pasożytów skórnych (pchły, kleszcze, świerzbowce, nużeńce), suki w okresie cieczki, oraz zwierzęta bardzo brudne i zaniedbane.
 3. Zwierzęta z zaburzeniami trzymania moczu i kału obowiązkowo muszą mieć założone majtki basenowe – rozmiar niemowlęcy lub dziecięcy dopasowany do Państwa zwierzaka (do kupienia np. w sieci sklepów Rossmann).
 4. Centrum Rehabilitacji Zwierząt FIZJOPET przed pierwszym zabiegiem pobiera kaucję w wysokości PLN 120,00 na ewentualne pokrycie kosztów odwołanego zabiegu lub mocnego zanieczyszczenia wody zgodnie z niniejszym regulaminem.
 5. Wymagania w stosunku do pacjenta przed korzystaniem z bieżni wodnej:
 • Obroża nie może być metalowa i musi gwarantować pewność zapięcia. Niedopuszczalne są obroże zaciskowe oraz umożliwiające wysunięcie głowy psa.
 • Psy z problemami w odcinku szyjnym obowiązkowo muszą posiadać własne szelki.
 • Nie podawać żadnych posiłków w czasie 4 godzin przed zabiegiem.
 • Wyspacerować pacjenta przed wprowadzeniem go na bieżnię i pozwolić mu się wypróżnić (w miarę możliwości zdrowotnych zwierzęcia).
 • Jeśli zwierzę nie trzyma moczu i/lub kału – obowiązuje odpowiednia dziecięca pielucha basenowa (nie wykonywać otworów na ogon).
 • Nie kąpać zwierzęcia w szamponach/odżywkach w ciągu 7 dni przed zabiegami w bieżni wodnej. Jeśli zdarzy się zabrudzenie – po wyschnięciu brud wyczesać lub spłukać czystą wodą. Niedokładne spłukanie szamponu czy odżywki grozi zanieczyszczeniem wody w bieżni.
 1. Dla pacjentów agresywnych i bojaźliwych wymagane jest posiadanie miękkiego kagańca (skórzany lub materiałowy)
 2. Zwierzęta brudne, niewyczesane (wypadająca sierść, piach, błoto, liście, igliwie, mech sierści) są obowiązkowo przed zabiegiem hydroterapii wyczesywane i spłukiwane z zanieczyszczeń przed rozpoczęciem zabiegu w bieżni wodnej. Jest to usługa dodatkowo płatna wyceniana przed zabiegiem i wykonywana jedynie po wcześniejszym zarezerwowaniu na nią czasu.
 3. Za zanieczyszczenie wody kałem, moczem, wymiocinami, rozmakającą karmą lub silnym zabrudzeniem z psa np. kojcowego właściciel zwierzęcia/opiekun ponosi dodatkową opłatę wynikającą z konieczności wymiany wody, jej dezynfekcji oraz odwołania kolejnych pacjentów w wysokości PLN 120,00.
 4. Zapewnienie ręczników leży po stronie właściciela zwierzęcia. Wskazane jest posiadanie 3-4 dużych ręczników kąpielowych (ilość uzależniona od wielkości pacjenta). W przypadku braku ręcznika istnieje możliwość wypożyczenia w Centrum za dodatkową opłatą.
 5. Wyprowadzenie zwierzęcia bezpośrednio po zabiegu na dwór (bez odpowiedniego wysuszenia) wyłącznie na odpowiedzialność właściciela. Za opłatą Centrum zapewnia dostęp do profesjonalnych suszarek (wymagane zgłoszenie podczas rezerwacji terminu).