FAQ - Najczęściej zadawane pytania - FizjoPet - Centrum Rehabilitacji Zwierząt

FAQ – Najczęściej zadawane pytania

FAQ – Najczęściej zadawane pytania

 1. 1
  1. W jaki sposób umówić się na pierwszą wizytę?

  W sprawie umówienia wizyt, prosimy o kontakt telefoniczny pod numer telefonu 602212658. Jeśli nie odbieramy, oddzwonimy tak szybko, jak to tylko będzie możliwe.

 2. 2
  Czy przyjmujecie Państwo płatności kartą płatniczą?

  W gabinecie obowiązuje płatność gotówką. Koszt kolejnych wizyt zazwyczaj jest znany, więc prosimy o posiadanie odliczonej kwoty pieniędzy.

 3. 3
  Jak należy przygotować się/psa do zabiegu w bieżni wodnej?

  Prosimy nie karmić psa minimum 3 godz. przed planowaną wizytą. Należy zabrać 2-3 duże ręczniki, smakołyki, ulubioną zabawkę i jeśli pies tego wymaga – kaganiec.

 4. 4
  Jak długo trwa zabieg w bieżni wodnej?

  Czas zabiegu w bieżni wodnej – do 30 min, pacjenci wymagający czynnej pomocy terapeuty (np. nie chodzący samodzielnie) do 15 min. Czas trwania pierwszego zabiegu może być krótszy i zależy to od stanu oraz kondycji Państwa pupila.

 5. 5
  Jakiej wielkości psy mogą trenować na bieżni wodnej?

  Bieżnia przystosowana jest do każdej wielkości psów. Maksymalna waga pacjenta wynosi 100kg (waga mokrego zwierzęcia!).

 6. 6
  Jaka jest temperatura wody w bieżni wodnej?

  Temperatura wody jest stała i wynosi 31-32°C. Podgrzewanie wody sterowane jest komputerowo.

 7. 7
  Czy pływanie psa w jeziorze/morzu zastępuje ćwiczenia w bieżnie wodnej?

  Nie, ponieważ podczas pływania nie pracują wszystkie mięśnie i stawy. Np. pływanie nie przyniesie oczekiwanych przez właściciela efektów dla psów cierpiących na dysplazję stawu biodrowego lub podczas rehabilitacji po zerwaniu więzadła krzyżowego.

 8. 8
  Co zrobić, gdy muszę odwołać zabieg?

  Jak większość z Państwa, którzy uczestniczą w rehabilitacji psów, również jesteśmy bardzo zapracowani. Terapia w bieżni wodnej cieszy się dużym zainteresowaniem i coraz trudniej jest umówić się na zabiegi. Jeśli nie możesz uczestniczyć w umówionej terapii, prosimy dać nam znać, co najmniej 24 godziny przed planowaną wizytą. W ten sposób unikniecie Państwo kosztów stałych związanych z przepadającą wizytą, gdyż pozwolicie, aby ktoś inny wykorzystał ten czas na rehabilitację swojego psa. Rozumiemy pojawiające się nagłe sytuacje, ale prosimy być wyrozumiałymi dla innych, którzy również potrzebują naszej pomocy.

 9. 9
  Jaka jest różnica pomiędzy laserem podczerwonym, a laserem nowej generacji – „wysokoenergetycznym”?

  Laser podczerwony o długości wiązki od 630 do980 nm (klasa 3B – powszechnie używany w gabinetach fizjoterapeutycznych, również tych dla ludzi) przenikanie wiązki do  głębokości ok 2 cm, natomiast laser wysokoenergetyczny (HIGH INTENSITY LASER) posiada całkiem nową właściwość terapeutyczną – możliwość wytwarzania mechanicznej fali w tkance biologicznej. Ta stymulacja wolnych zakończeń nerwowych i innych receptorów bólu w tkance podskórnej przynosi natychmiastową ulgę w bólu. Mechaniczna fala stymuluje miejscowe mikrokrążenie i i zwiększa drenaż limfatyczny chorego obszaru. Najważniejsze: bardzo głębokie przenikanie światła lasera wysokoenergetycznego gwarantuje efektywną stymulację tkanki oraz receptorów bólu nawet na głębokości 10 cm. Tu efekt terapeutyczny najczęściej widoczny jest już po pierwszym zabiegu.