Bieżnia sucha - FizjoPet - Centrum Rehabilitacji Zwierząt

Bieżnia sucha

Bieżnia sucha

Bieżnia sucha

BIEŻNIA SUCHA

Bieżnia sucha dla psów, w sposób kontrolowany poprawia wskaźnik rehabilitacji, oraz wpływa na wynik końcowy w połączeniu zabiegami fizykoterapeutycznymi. Bieżnia może być wykorzystywana także jako pomoc w rehabilitacji kotów i fretek.

ZASTOSOWANIE

Doskonałe efekty z korzystania z bieżni uzyskuje się po zabiegach mięśni, ścięgien i więzadeł, zarówno chirurgicznych jak i nieinwazyjnych, po operacjach barków i łokci (wady rozwojowe) i po operacjach odcinka krzyżowego kręgosłupa. Rehabilitacja po operacji kręgosłupa i schorzeniach dysku jest szczególnie satysfakcjonująca. Bieżnia przyśpiesza rekonwalescencję. Przynosi również zadowalające efekty w walce z otyłością. Poprawia kondycję i umięśnienie psów wystawowych i pracujących. Dzięki bieżni unikamy długiego suszenia i szczotkowania psa podczas złej pogody.

Bieżnia sucha

Bieżnia sucha

Bieżnia sucha nie ma na celu zastąpienia przyjemności wychodzenia z psem na spacer. Jednak z wielu różnych powodów, regularne ćwiczenia na świeżym powietrzu nie zawsze są możliwe lub nie w pełni spełniają oczekiwania treningowe psa. Ćwicząc regularnie na bieżni pies nabiera doskonałej sprawności fizycznej i uczy się pięknego płynnego chodu. Jest to tak samo ważne dla psów wystawowych jak i wymagających fizjoterapii. Najważniejsze, że wszystkie psy to uwielbiają.

PARAMETRY TECHNICZNE

Posiadana przez nas bieżnia sucha posiada regulowaną prędkość w zakresie 0,4 do 16 km/h, elektryczne, płynne unoszenie i opuszczanie toru pozwalające na pracę nad przednimi lub tylnymi partiami mięśni psa. Maksymalna dopuszczalna waga psa to 115 kg.